FIRMY LIMITED

pz04Limited company (Ltd), a ściśle mówiąc Private company limited by shares to odpowiednik polskiej spółki Z O.O. Aby ją założyć nie trzeba być ani mieszkańcem ani też rezydentem Wielkiej Brytanii. Jedyny warunek, jaki spółka musi spełniać to posiadać angielski adres a więc jej siedziba musi mieścić się w Anglii, Szkocji bądź też Walii. W jej nazwie musi pojawić się słowo Limited lub LTD.

Firma posiada swój kapitał, który jest sumą wartości udziałów (shares) wszystkich udziałowców nie istnieje jednak wymóg co do minimalnej wysokości kapitału założycielskiego, co jest ogromnym plusem, który ucieszy nie jednego przedsiębiorce.

Udziałowcy nie odpowiadają za zobowiązania firmy własnym majątkiem, poza udziałami w spółce. Spółkę Limited może założyć tylko jedna osoba. Warunek, jaki musi spełnić to być zarówno dyrektorem, jak i udziałowcem przyszłej firmy.

Zalety założenia firmy limited:

*Odrebność finansowa

Członkowie (udziałowcy) firmy są odpowiedzialni tylko do wysokości wniesionego wkładu (kapitału). W razie problemów finansowych firmy jedyną stratą udziałowców jest kwota zapłacona za akcje i ewentualne pożyczki, których udzielili swojej firmie. Majątek osobisty nie podlega żadnemu ryzyku.

*Podatki

Firmy Limited posiadają o wiele szerszą gamę ulg oraz kosztów, które redukują zysk firmy, a co za tym idzie, obniżają kwotę płaconego podatku. Jednym z decydujących czynników przy rejestracji firmy limited, jest właśnie oszczędność podatku.

*Oddzielna osobowość prawna

Spόłka limited ma osobowość prawną niezależną od zarządu i członków firmy – udziałowców (akcjonariuszy).

*Profesjonalizm

Firma, ta znajduje się w rejestrze tak więc zyskuje na wiarygodności . Ma rownież większe szanse na otrzymanie pożyczki niż przedsiębiorstwa bez osobowości prawnej, gdyż może wykorzystać bieżące aktywa jako zabezpieczenie

Biuro Right Choice Bookkeeping pomoże Ci otworzyć oraz poprowadzi księgi Twojej firmy Limited. Dodatkowo dla tych klientów którzy często zmieniają adres oferujemy skorzystanie z adresu biura jako Registered Office Address.

Posiadając Registered Office Address w naszym biurze masz gwarancje, że wszystkie niezbędne dokumenty dotyczące Twojej firmy trafia bezpośrednio do księgowego.

ROZLICZENIE PODATKU DLA FIRM LIMITED (CORPORATION TAX)

Firmy Limited muszą płacić podatek dochodowy zwany Corporation Tax dodatkowo powinny być także zarejestrowane w systemie PAYE w celu opłacania podatku oraz składek na ubezpieczenie społeczne od swoich pracowników (również dyrektorów).

Firma limited jest również zobowiązana do sporządzania confirmation statement (annual return). Jest to rodzaj raportu, sprawozdania zawierający informacje o Twojej firmie.

Jako Twoja firma księgowa zajmiemy się:

– sprawozdaniem finansowym Twojej firmy w oparciu o powszechnie przyjęte normy księgowości,

– przygotowaniem deklaracji podatkowej (Company Tax Return) oraz złożeniem jej do odpowiednich urzędów, czyli HMRC oraz Companies House

– sporządzeniem Annual Return i wysłaniem go do Companies House

Maj 2024
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031